Menu
Články podle témat
Obrazové zpravodajství
IV.B 2012 - 26
xxx
zobrazení: 620
Odkazy
Školní psycholog
Školní pedagogické pracoviště
Mgr. Pavel Kroy
tel.: 702071370
e-mail: kroy@2zsberoun.cz
pondělí 9 - 13 h
Hledání v článcích
Sbírej toner
Pomáháme sběrem tonerů. Zapojte se také.

Sbírej toner

Škola udržitelného rozvoje
aktivní škola
PROJEKT OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL
Ovoce do škol

Jak příští týden (6. - 8. ročník)

Rozpis:

coron
S případnými dotazy se obracejte na třídní učitele nebo na 731 070 423.


Vážení rodiče!!!!!
Přibližně před třemi měsíci byly uzavřeny školy. Tahle skutečnost byla a je nová pro vás, pro vaše děti i pro nás.
To, co nyní napíši, není útok na MŠMT. Ukázalo se totiž, že není možno vyhovět všem a hned....
Jaké mají školy poslední pokyny a jak se průběžně měnily - OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020. Aktualizace je z 27.5.2020 s vyznačenými změnami.

Celou situaci ve školství vystihuje citát:

Metody vzdělávání v krizi jsme možná tak docela nezvládli.

Ale máme se kde učit.

Metody, jak z nás dělat blbce, někdo jiný zvládl perfektně.


Naštěstí jsou rodiče i žáci, kteří jsou vstřícní a berou věci tak, jak jsou a s nadhledem. Stejně jako je to v následujících řádcích (nalezeno na netu).

V pondělí jsme s velkou pompou dali dítě do školy promořit. Po dvou měsících Bylo to takové malé druhé první září.

Mladýmu se moc nechtělo, tak smlouval, diskutoval, načež začal předstírat příznaky koronaviru (on tomu moc nerozumí, tak tvrdil, že ho bolí noha a tím pádem má koronavirus a nemůže do školy). Já jsem jeho lest samozřejmě prokouknul, takže měl smůlu a do školy naklusal.

Před školou se už mačkal hlouček pomačkaných a ztrhaných rodičů, kteří mleli z posledního a stejně jako já se rozhodli, že to prostě risknou, protože doma se to už nedá.

Během čekání na otevření školy jsem patrně ze s tresu nebo nevím vdechnul slinu a začal kašlat. V ten moment se kolem mě utvořil distanční kruh o poloměru menší vesnice, neboť ostatní rodiče s hrůzou v očích s křižováním opustili neprodleně prostor a vzdálili se do bezpečí.

Po odkašlání jsem se prohlížel, jestli mi po těle nebloudí červená tečka z laserového zaměřovače školního snipera, který dohlíží na bezpečí a nemocné kusy raději rovnou střílí (viz nařízení ministerstva zdravotnictví)

Nakonec i přes tento drobný incident mi dítě vzali a já šel domů otevřít si víno na oslavu.

Teď pár postřehů a informací, jak to chodí v současnosti ve škole.

Čeněk je ve skupině šesti (šesti) dalších dětí. Jeho největší kamarád je v jiné skupině, která chodí ještě navíc do družiny, takže se ty děti nesmí míchat. Děti z různých skupin nesmí přijít mezi sebou do kontaktu. Kdybych se třeba opozdil a dítě nestihl vyzvednout, tak mi ho do družiny prost nevezmou, po vyučování mu nasadí baťůžek a vykopnou ho ze školy ven mezi kojoty.

Ale já to samozřejmě chápu. Bezpečnost na prvním místě. Důkladně promyšlený systém koronabezpečnosti na školách je totálně neprůstřelný. Děti jsou ve škole ve svých uzavřených skupinkách.

Na izolaci školních skupin podle mě dohlíží vycvičení pracovníci ministerstva školství i zdravotníci, známí též jako „rozháněči“.

Když se dítě z jedné uzavřené skupiny nebezpečně přiblíží k dítěti z druhé skupiny, rozháněči nejprve vystřelí do vzduchu takzvaný varovný výstřel, načež použijí dýmovnice a vypustí psy. Pokud ani to nezabere a děti se nebezpečně přibližují, rozháněči střílí ostrými.

Po škole šel Čeněk na trénink, kde bylo dalších asi čtyřicet kluků z různých škol a skupinek, takže původní smysl uzavřené šestičlenné skupinky ve škole je tím pádem k hovnu, ale všichni tak nějak tušíme, že koronavir z tréninku je mnohem méně infekční a nebezpečný, než ten ze školy. Ten ze školy je totiž študovaný a má fištróna. Študovaný koronavirus je nejhorší. Kdežto koronavirus z hokejového tréninku je prostě neškodná tupá hokejka, která si pomalu ani neumí zavázat tkaničky a k tomu, aby někoho nakazil, mu vždycky chybí to štěstíčko.

Hokejový trénink probíhá na hřišti školy, kam chodí Čeněk a v tu dobu tam jsou i na tom samém hřišti spolužáci z jeho třídy z aktuálně jiné skupiny, která chodí do družiny.

Čeněk vyprávěl, jak tam stál a asi dvacet metrů proti němu stál jeho nejlepší kamarád a akorát na sebe mávali, protože kdyby se přiblížili a třeba by si začali povídat, z nedalekého křoví by vylezl Prymula zvaný Zplošťovač s řemdihem a ten by se s nimi nepáral.

Jen taková zajímavost. Máma pracuje ve školce a tam se na žádné uzavřené skupinky nehraje. Tam se prostě promořuje hlava nehlava. Pochopil jsem, že pětileté děti na rozdíl od šestiletých nejsou infekční.

Ale tak co už. Je to všechno nové, nikdo pořádně neví, co má dělat, takže se teď otestuje tohle a až přijde ta druhá vlna, kterou predikuje The WHO (pořád nechápu, proč se hudební kapela angažuje v epidemii koronaviru)…….. (ty tečky to vám dávám prostor na smích, protože se mi povedl vtípek), tak až tahle druhá vlna přijde, všechno bude připravené a všichni už budou vědět, co mají dělat. Do té doby buďme rádi za uzavřené školní skupiny. Za měsíc jsou stejně prázdniny.Něco pro žáky:
Dovedete si představit doby, kdy nebyl internet, Google, Ctrl+C a Ctrl+V????
Autor: Antonín Leopold | Vydáno 03. 06. 2020 | 277 přečtení

Novinky
01.07.2020:
Pomůcky pro budoucí prvňáčky
Seznam pomůcek ke stažení zde nebo ve formátu pdf zde.

29.06.2020:
Doplnění článku
"Loučení devátého ročníku" byla přidána prezentace

11.06.2020:
Přijímací řízení SŠ
pohled našich deváťáků naleznete ZDE

08.06.2020:
Kroužek atletiky
coron
Kontakty
adresa:
Základní škola Beroun
Wagnerovo náměstí 458
266 01 Beroun
IČO: 70975001
IZO: 002 050 633

telefon sekretariát:
311 623 315
e-mail:
sekretarka@3zsberoun.com

telefon ředitel školy:
311 622 198
731 070 423
fax:
311 623 315
e-mail:
reditel@3zsberoun.com

Další kontakty a údaje zde

Stránky školní družiny

Projekty
Informace o projektu "Šablony II"


Naše škola je zapojena do projektu MAP

Projekt Pro školy


Aktivní škola
Zvonění
1. hod.: 08:00 - 08:45
2. hod.:08:55 - 09:40
3. hod.:10:00 - 10:45
4. hod.:10:55 - 11:40
5. hod.:11:50 - 12:35
6. hod.:12:45 - 13:30
7. hod.:13:40 - 14:25
8. hod.:14:35 - 15:20
Zřizovatel
MÚ Beroun
Info