Hokejbalové finále Pardubice

beatse.JPGVšichni (hráči i realizační tým), kteří se zúšastnili republivého finále si zalouží velikou pochvalu a poděkování za reprezentaci školy i města Berouna!!! K fotce vpravo - nikdo z fotografovaných netušil, že je to fotka našich žáků a mistryň světa v hokejbalu 2017!!!! Třetí zprava spojí naše bývalá žačka Karolína Kosinová. Kája je důkaz toho, že i z "malého" města je cesta do reprezentace i k titulu mistra světa. Třešničkou na dortu je její asistence u vítězného gólu ve finalovém utkání!!!

Česko – USA 4:3pp (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Křížová, 32. Němcová (Lédlová), 34. Kubínová (Patočková), 46. Lédlová (Kosinová) – 17. Foleyová (Bronsonová, Fradeová), 32. Strohmierová (Fradeová, Stewartová), 44. Pfundtová (Stewartová, Bronsonová)

beatse.JPG L.A.

Ve středu 7.6. se v nepříznivém čase 5 hodin a 45 minut sešel školní hokejbalový tým k odjezdu ranního vlaku směr republikové finále hrané při mistrovství světa v hokejbale hrané v Pardubicích.

V počtu 13 hráčů, 3 pomocníků a 2 trenérů jsme zdárně vyrazili. Cesta proběhla hladce a nenastaly ani problémy se speciálními jízdenkami, které nám České Dráhy věnovaly jakožto sponzor hokejbalového mistrovství. Krátce po osmé hodině jsme stanuli na hlavním nádraží v Pardubicích a o půlhodinku později i v samotném dějišti turnaje.

Nepříjemným zjištěním byl los skupiny, do které jsme byli zařazeni. Téměř všichni tradiční silní účastníci, vyjma jednoho, sdíleli skupinu B s naším celkem.

Hned na úvod proti nám nastoupila hokejová 12. ZŠ Kladno. Herní vyspělost byla na straně soupeře, ale kladli jsme houževnatý odpor. Na úvodní branku soupeře jsme dokázali zanedlouho odpovědět. Rozdílový gól bohužel padl ve druhém poločase do naší sítě  a podlehli jsme 1:2.

Ve druhém zápase nás čekal druhý ze spolufavoritů soutěže a pozdější finalista z hokejové školy Chemopetrolu Litvínov. Soupeř hrál mnohem silověji a využíval svojí výškové a váhově převahy a vcelku jednoznačně nás přejel v poměru 0:5

Třetí zápas proti domácímu týmu z Pardubic se hrál nahoru a dolů a podobně se přelévalo i skóre. Chvíli jsme vedli, chvíli prohrávali a nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3. Po zápase s Pardubicemi zbývala stále teoretická naděje zahrát si alespoň o 5. místo na turnaji, museli jsme však porazit nejslabšího soupeře ve skupině o 8 branek.

Zápas proti škole Ústavní z Prahy, která přijela jako náhradník jsme pojali velmi ofenzivně a s vidinou třetího místa ve skupině jsme vyhráli první poločas 4:0 a splnili tak polovinu plánu. Ve druhé půli jsme však brzy inkasovali a s ubývajícím časem se začala na naše hokejky lepit i nervozita. Konečný výsledek 6:2 nestačil a nás čekal souboj o konečné 7. místo na turnaji.

V něm nás vyzvala základní škola Prachatic, za kterou nastoupili mladší žáci tamních hokejbalových „Highlanders“. Hrál se pohledný hokejbal se spoustou šancí na obou stranách. Většinu zápasu jsme tahali za delší konec lana, ale soupeř po chybách dokázal vždy vyrovnat. Zápas tak za nerozhodného stavu 2:2 dospěl až do nájezdů. Soupeř první nájezd proměnil, pak následovala série čtyř neproměněných nájezdů. Hrdinou okamžiku se stal Áša Šiller, který posledním nájezdem doslova vykoupal brankáře soupeře a srovnal stav nájezdů a hned za okamžik proměnil i svůj druhý nájezd. Soupeř na svůj nájezd o všechno postavil úspěšného střelce z první série. Tentokráte byl ale úspěšnější Roman Kurhajec v naší brance, který takřka obehrán skočil rybičku a vyhlavičkoval zakončení soupeře mimo branku.

Konečné sedmé místo v republice není špatné. Nutno však dodat, že při trošce štěstíčka při losu či v prvním zápase mohlo být podstatně veseleji.

Tým ZŠ Wagnerovo náměstí

Hráči: Kurhajec, Dyk, Havel, Bartoš, Hašek, Šiller, Šlechta, Hrubý, Tkadlec, Urban, Netuka, Krbec, Brabec

Trenéři: Černý, Kurhajec st.

Realizační tým: Patera, Vacek, Šmatláková(obrazové zpravodajství)