Ohlédnutí za regionálními finále v hokejbalu

poho3.dubna 2017 začal maraton turnajů v hokejbalu. Škola obeslala všechny čtyři kategorie.

6. + 7. třídy

Jako první se představili ve čtvrtek 11.5. na hřišti v Rakovníku žáci 6. a 7. tříd, kteří startovali ve finále na divokou kartu při neúčasti týmu z Mladé Boleslavi.

V prvním zápase jsme se střetli s naším přemožitelem z Berounského finále a výsledek nás nepotěšil ani tentokráte. Porážka 1:4, když za naše barvy vstřelil čestný úspěch Dyk.

Druhé utkání s pozdějším vítězem z Rakovníka se přeměnilo ve vraždění neviňátek, kdy rakovničtí hokejbalisté v dresech 2. ZŠ Rakovník nepouštěli naše hráče ani za půlicí čáru a zatížili naše konto hned sedmi brankami – 0:7

Poslední utkání s kladenským sportovním gymnáziem tak byl přímý souboj o konečné třetí místo.  Ve vyrovnaném zápase chyběla troška štěstíčka a přesnější muška. Po boji jsme podlehli 3:5, kdy naše branky zaznamenali 2x Ondráček a Dvořák

8. + 9. třídy

O den později se tým 8. a 9. tříd vydal směr Kladno porvat se o další účast na republikovém finále. Přes drobné zpoždění zaviněné dopravní situací jsme po příjezdu naskočili hned proti hokejové 12. ZŠ Kladno.  O výsledku vyrovnané bitvy rozhodla jedna nedůslednost v obraně, kterou soupeř potrestal – 0:1. Vzhledem k tomu, že družstvo Mladé Boleslavi nedorazilo ani na tento turnaj, změnil se systém turnaje na 2x každý s každým a nám se tak naskytla možnost reparátu.

Druhý zápas proti týmu Rakovníka byl ukázkou síly naší ofenzivy, soupeře jsme jasně přehrávali a konečné skóre 4:0 bylo pro soupeře ještě příznivé. O branky se podělili Patera, Chrenka, Bártů a Duda

Odveta proti kladenské hokejové škole se bohužel nevyvíjela moc dobře od samého začátku. Brzy po úvodním vhazování a chybě obrany jsme prohrávali 0:1. Soupeř, vědom si našich ofenzivních kvalit, se zatáhl do obranného bloku, ze kterého podnikal brejky do naší otevřené obrany. Dva z nich dokázal bohužel využít a na světelné tabuli svítilo nelichotivé skóre 0:3. Náš tlak pokračoval, ale na jeho konci se vždy roztříštil o bezchybného kladenského brankáře. Toho překonal až 3 minuty před koncem zápasu Chrenka a stanovil tak konečné skóre na 1:3

Posledním zápasem byla odveta proti Rakovníku. V neveselé atmosféře po druhé porážce od Kladna jsme již nebyli schopni rozjet stejný útočný kolotoč a ve vyrovnaném utkání  byl úspěšný pouze jediný střelec na každé straně – 1:1. Autorem naší branky byl Kolář.

Obhájili jsme tak druhé místo v regionu a opět čekáme, zda nám direktoriát turnaje udělí divokou kartu na republikové finále

4. + 5. třídy

Jako poslední se na hokejbalovém hřišti představil v úterý 16, 5. výběr 4. a 5. tříd, který své regionální finále sehrál na „domácím“ hřišti v Berouně – Hlinkách. Při neúčasti Kladna byl stanoven systém turnaje 1x každý s každým.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu z Hořovic. Zápas se proměnil v útočnou exhibici našeho týmu. Už po prvním střídání první útočné formace a minutě strávené na hřišti svítilo na tabuli skóre 3:0. Počítadlo se nakonec zastavilo až na skóre 11:1. O naše branky se podělili: 3x Hašek, 3x Havel, 2x Tkadlec, Hrubý, Bartoš a Dyk

Ve druhém zápase nás čekalo překvapení turnaje v podobě neznámé a nevyzpytatelné Dobříše.  Poměrně rychle jsme se dostali do vedení 1:0 brankou Haška a vedení navýšil ke konci druhé půle Šiller – 2:0, další útoky však končili na dobře chytajícím brankáři Dobříše nebo na jeho tyčkách, a když se Dobříši podařilo snížit ve druhé půli na 2:1, tak jsme byli všichni rádi i za závěrečný hvizd.

Třetí zápas, již s podporou publika, jsme sehráli proti ZŠ Jungmannova Beroun, která nás dokázala v okresním finále řádně potrápit. Nechtěli jsme ponechat nic náhodě a na soupeře jsme vlítli od prvních vteřin zápasu.  Odměnou nám bylo pohodlné vedení, které se postupně navyšovalo a zastavilo se až na stavu 6:1. Úspěšnými střelci se tentokráte stali 2x Hašek, Dyk, Havel, Šiller a Šlechta.

Poslední zápas proti Rakovníku byl soubojem neporažených týmu a přímým soubojem o první místo.  Bylo to finále, kterému nechybělo nic a nebylo rozhodně pro slabé povahy.  Brzy jsme šli gólem Havla do vedení 1:0. Tento stav vydržel necelé tři minuty. Poté se rakovnické první formaci podařilo vyrovnat  - 1:1. Vstřelený gól posadil soupeře do sedla a po chybě obrany a následném propadnutí na bully se skóre překlopilo na stranu soupeře  - 1:3. Náš tým se zdravě namotivoval a v zápětí snížil Šlechta – 2:3. V poslední minutě první půle byl faulován Hašek, bohužel rozhodčí nenechal akci, která skončila gólem, dokončit a odpískal nájezd. Gól tedy neplatil a Hašek svůj nájezd neproměnil. Nemusel však smutnit dlouho, neb o několik vteřin později po následném vhazování již brankáře soupeře překonal  - 3:3. V posledních vteřinách první půle jsme po faulu darovali soupeři trestné střílení, ale Kurhajec v brance svůj tým podržel. Ve druhé půli drama pokračovalo. Bojovalo se o každý metr hřiště. Obrat ve skóre dokonal v 3. minutě druhého poločasu svým druhým gólem Havel – 4:3. Elitní formace soupeře se ještě zmohla na vyrovnání – 4:4 a tuhý boj pokračoval.  V tomto boji však vlivem teplého počasí docházely síly elitní formaci soupeře mnohem rychleji a my jsme získávali herní převahu, kterou korunoval vítězným gólem Šiller – 5:4. Zbývající minutu jsme již odehráli takticky s míčkem na holích v rozích za soupeřovou brankou a mohli se tak radovat z vítězství v regionálním kole a z postupu do republikového finále v Pardubicích.